5/10/2018

Zapowiedź kolekcji "BAJKA" SS 2018Wiosna przywitała nas w tym roku wyjątkowo szybko i nagle. Właściwie z dnia na dzień – z pochmurnej pogody nastało słońce. Nim zdążyliśmy się obejrzeć, drzewa zakwitły zachwycając nas soczystą zielenią. Ta nagła zmiana spowodowała i u mnie pewne zmiany w myśleniu i postrzeganiu rzeczywistości. Postanowiłam ożywić nieco do tej pory dość surowy styl Agi Jensen.


Nowa kolekcja, którą dla Was przygotowuję jest przełomowa. Po nudnych grafitach, szarościach, kolorach ziemii, stwierdziłam, że muszę obrać nowy kierunek. Wrócić do korzeni, do dzieciństwa, do natury... W nowej kolekcji właściwie nic nie jest jednokolorowe. Przywitałam Was już – ciepło odebranymi – Flamingami, które wiele z Was ma już w swoich rękach.

fot. Patrycja Woy

Wiem, że wiele z Was jeszcze chciałoby mieć w szafie ten model sukienki. Będzie ku temu okazja, ponieważ już niebawem wrócą. Model ten, niby niechcący odsłaniający nogę oraz eksponujący dekold i linię karku, tym razem oprócz flamingów będzie dostępny w motywie wielkich liści monstery, kwiatów wiśni japońskiej, dmuchawców czy rumianków. 

Następnie swoją premierę miała niby dziecinna lecz jakże kobieca sukienka w formie ogrodniczki w różowe kwiatki. Ona także bardzo Wam przypadła do gustu. Fanom tego modelu, mogę zdradzić, że on także będzie jeszcze dostępny w równie piekne baśniowe motywy i słuchając waszych wskazówek, również w większym rozmiarze. Już nie raz pokazywałam Wam jak bardzo uwielbiam styl BOHO. Nie zabraknie go i tutaj.


Wszystko dlatego, że natura jest mi bardzo bliska. Uwielbiam, gdy otaczają mnie kwiaty. Przecież to właśnie to jest dostępne za darmo. Pomyślałam więc, dlaczego by nie przenieść tych motywów na sukienki? Mnóstwo czasu spędziłam na dobieraniu właściwych materiałów, które jak najbardziej odzwierciedlałyby to, co możemy zobaczyć na łąkach, w lasach czy ogrodach. Są one produkowane w Polsce – co dla mnie jest bardzo ważne. Są to tkaniny limitowane i niepowtarzalne. Szansa na to, by minąć kobietę ubraną dokładnie tak samo jak Ty, jest jak jeden do miliona. Lecz jeśli się zdarzy – mrugnijcie do siebie okiem, by moda łączyła. Tego ja, jako projektantka pragnę. 


fot. Patrycja WoyŚciskam Was,   

Agi