3/22/2018

Biżuteria: ręka Fatimy/Hamsa/ręką Miriam/ręka Marii


Moje drogie ;)
Przypadkiem natknęłam się na projektantkę która tworzy biżuterię z kamyczka i z symbolem Hamsa. Strasznie mnie to ucieszyło bo kupiłam kiedyś taką biżuterie w Indiach od hipiski na plaży i zakochałam się…. w kolorze w formie i praktyczności noszenia tego cuda. Ponadto hamsa znana jako Ręka Opatrzności, Oko Opatrzności lub Ręka Boga, w wielu kulturach Wschodu jest popularnym symbolem bożej opieki przed złem i nieszczęściem. To talizman, który pomaga dokonywać prawidłowych wyborów, poznawać życzliwych ludzi, a w chwilach zwątpienia daje nadzieję na pomocną dłoń niebios.
 Znak ten przedstawia otwartą prawą dłoń, używany najczęściej jako znak ochronny – hamsa ma w swoim celu zapewniać obronę przed „złym okiem”. 
Polańska zgodziła się stworzyć dla mnie - Agi Jensen Design bransoletki na rękę, nogę i naszyjniki. ;) Proste, symboliczne kojarzące mi się ciepło z jogą z Indiami i dobrą energią. Dzięki swoim właściwością Hamsę postanowiłam wykożystać jako biżuterię.
Będą do kupienia w studio/showroomie ;)Biżuteria: ręka Fatimy/Hamsa/ręką Miriam/ręka Marii występuje prawie we wszystkich religiach.
Symbol ten nazywany jest także ręką Miriam, ręką Marii lub ręką Fatimy. Dlaczego ten znak ma kilka odmiennych nazw? Ponieważ każda religia nadała mu inną nazwę. W Islamie Hamsa nazywana jest ręką Fatimy aby upamiętnić córkę Muhammada Fatimę Zahrę (ok. 605 lub 615 – 633). Chrześcijanie nazywają ten znak ręką Marii, zaś Żydzi nazwali ten symbol ręką Miriam na pamiątkę biblijnej Miriam, siostry Aarona.
Yoga respektuje wszystkie religie, nie wchodzi z nimi w konflikt. Czerpie z buddyzmu, chrześcijaństwa i innych wiar. Nie nakłania do modłów, składania ofiar, a na pewno nie łączy z szatanem, niestety jest to często zarzucane jodze i joginom. Ludzie wierzący obawiają się przyjść na jogę z obawą przed wyżej wymienione.
Zapewniam że w Agi Yoga studio nie wyprawiamy okultyzmów, nie czcimy szatana i nie robimy nic wbrew innym wiarą. Agi yoga i inne znane mi paraktyki jogi są piękne w swym przekazie. Pomagają ludziom walczyć z problemami postawy, bólem, zwyrodnieniami. Joga pozwala się zatrzymać, odwrócić uwagę od problemów, uspokoić, daje czas na przemyślenie, czas dla siebie i zaczerpnięcie oddechu. Hamsa jak joga jest symbolem pomocnej dłoni i przenika przez wszystkie wiary z respektem dla nich.