4/18/2017

Wywiad dla portalu lovelabel.pl

Agi Jensen Design to przede wszystkim moda wygodna i wielofunkcyjna. To stroje, które świetnie potrafią się sprawdzić i zaadaptować w wielu sytuacjach.  Kreacje Agi Jansen to zarówno sukienki, spódnice, topy i swetry.


Chciałabym zacząć nietypowo. Czym jest moda według Agi Jensen?
Moda to  wizualny sposób na wyrażanie siebie, czyli podkreślenie tego co w środku w nas drzemie: strojem, fryzurą, make-upem, biżuterią… Poprzez te dostępne od zarania dziejów formy wyrażenia osobowości odnajdujemy swój styl , który jest widoczny dla odbiorcy.  To swego rodzaju przekaz  – kim jestem, na czym mi zależy, co jest dla mnie ważne.
Jaka jest filozofia marki?
Nie staramy się dotrzeć do wszystkich. Agi Jensen jest to firma niszowa która adresuje swoje kolekcje do wybranej grupy kobiet i mężczyzn, którzy cenią jej oryginalność. Jest to marka dość charakterystyczna. Dla wielu jej design jest nie zrozumiały, a zarazem dla silnej części naszych odbiorców bardzo ceniony i wyczekiwany.
Jaka jest najnowsza kolekcja ?
Kolekcja Żywioły  silnie koreluje z moją pasją jaką jest joga. To właśnie joga nauczyła mnie nieco innego spojrzenia na świat. Tworząc tę kolekcję, zależało mi na tym, by odwoływała się ona jogowej filozofii, czyli zachowania harmonii ciała i umysłu, iść droga miłości do wszystkiego co nas otacza.
Dopiero po pewnym czasie zdałam sobie sprawę z tego, jak bardzo natura na mnie oddziałuje. Nawet na moim ciele mam wytatuowane symbole żywiołów, czyli wodę, ogień, ziemię i powietrze.
Modele, które stworzyłam, dają duże pole działania kobiecie. Mogą być finezyjne, kuszące jak również eleganckie nadające się na wielkie wyjścia.
Każda z nas jest inna, każda z nas może wybrać swój sposób stylizacji. Chciałabym żeby moje klientki poczuły się dobrze w sukienkach z kolekcji  Żywioły i pozostały w nich piękna, jedyna w swoim rodzaju sobą.
Jaką obrałaś strategię w kreowaniu marki? Co dla Ciebie jest najbardziej istotnego?
Filozofia marki jest spójna z moja filozofią życia: być wiernym swoim pasją, nie podążać czyimiś śladami, tylko samemu kreować to, w co się wierzy…. Jeśli jest się autentycznym to sukces będzie zawsze 😉
Co jest najważniejsze w pracy projektanta?
Nieustanne natchnienie i pasja tworzenia. To nigdy nie może być przykrym obowiązkiem, tylko musi być czystą przyjemnością i adrenaliną. Jeśli stracimy kreatywność i pasję, to nasi klienci  wyczują i marka straci… Dlatego trzeba karmić naszą duszę – sztuką, podróżami, muzyką, tańcem, duchowością, tak żeby cięgle mieć inspiracje.
Co wyróżnia Twoją  markę na tle pozostałych?
Trudno mi jest mówić o sobie, wolę jak ktoś inny mnie ocenia. Wydaje mi się że wszystko to co powiedziałam powyżej, czyli moja filozofia, moje kolekcje i to co dla mnie istotne i ważne czyni markę AJD unikatową, inną i wierną sobie od 5 już lat.
A co jest najmocniejszą stroną marki?
Może to że Agi Jensen Design to Agi Jensen w pełnym tego słowa znaczeniu. Jestem jedyną projektantką, kreatorką marki, modelką… Można powiedzieć, że jestem wszędzie oprócz księgowości….:)
Jaka jest polityka cenowa Twojej marki?
Ceny są na ukształtowane na jednym poziomie i adekwatne do kosztów. Mamy kolekcje limitowane z droższych materiałów, dlatego są też w innym przedziale cenowym, niż linie Basic. Często, przy różnych okazjach stosujemy wyprzedaże, dlatego warto nas śledzić np. na Fan Page
Jakie są najważniejsze czynniki w budowaniu Twojej marki?
Przykładam duża uwagę do sesji zdjęciowych za których pomocą mogę ciekawie przedstawić produkt. Często sugeruję i podpowiadam jak dobrać stylizację. Poza tym wprowadzanie nowości. Nie będzie to tak częste jak w znanych sieciówkach (i tu liczę na zrozumienie), ale na pewno przynajmniej 4 razy w roku staram się zaskoczyć nowymi produktami.
Jacy klienci kupują Twoje ubrania? Czy Polacy są gotowi na modę, którą prezentujesz?
Kobiety są coraz bardziej odważne, ubierają się oryginalnie, nie według przyjętych szablonów. Moje klientki to kobiety kreatywne, odważne, strojem wyrażające swoją osobowość. Nie zraża ich surowe wykończenie, czy płaszcz w rozmiarze one size.
Czy Polacy zmienili swoje nastawienie do polskiej mody?
Polacy mają dosyć sieciówek, produktu podanego na tacy, wyprodukowanego w Chinach. Chcą ubierać się u polskich projektantów, wyglądać oryginalnie… Polacy przykładają dużo wagi do stroju, Polki są seksowne, mają dużo gracji i na tle innych nacji wyróżniają się urodą. Mam nadzieję że kolekcje AJD pozwolą je zauważyć i się nimi zauroczyć 😉


Wywiad można przeczytać tutaj