2/24/2015

Kształtuj swoją postawę, zdejmij skorupę...Podczas  urlopu miałam trochę czasu na refleksje. Po prostu leżałam, dogrzewając się cieplutkim słoneczkiem Urghandy i obserwowałam… młodzież, dzieci, starców, różnych nacji.

Orange Dress New Collection Agi Jensen Design SS2015 
Sunglasses Ray Ban
Accesorizes HatHat, Anna Krystyniak
 

Każdy inny, inaczej ukształtowany fizycznie i psychicznie, gdzie  fizyczność pokrywała się z obserwowanym przeze mnie temperamentem i charakterem osobnika.
 
Black Dress New Collection Agi Jensen Design SS2015 
Sunglasses Ray Ban
Accesorizes Anna Krystyniak, Ala NagoCywilizacja i jej niekorzystne skutki, mają negatywny wpływ na naszą psychikę. Coraz częściej frustrujemy się, złościmy. Ukazują się takie uczucia jak zazdrość, pożądanie, nadmierna konsumpcja, chęć posiadania. Demony zewnętrzne, które nas atakują, mogą  być jednocześnie naszymi wewnętrznymi demonami lęku, nienawiści, chciwości, agresji, uzależnieniem – sukces rodzi gigantyczny stres – zaczyna się wyczerpująca i niekończąca się walka. To co kiedyś w nas drzemało teraz jest widoczne, nawet nie wstydzimy się tego, nie staramy się ukryć.

Black Dress New Collection Agi Jensen Design SS2015
Sunglasses Ray Ban 
Accesorizes Anna Krystyniak 

Wszystko to co dzieje się w naszej psychice jest widoczne w naszej fizyczności.  Z postawy naszego ciała możemy czytać jak z książki, to co nas trapi. Zamknięte barki, przygarbiona postawa, płytki oddech, czasami wręcz bezdech, osłabienie mięśni.  Jak pomóc? Wyjść na przeciw? Joga, ćwiczenia siłowe, aerobik, bieganie i każdy inny sport..! Najlepiej w połączeniu z jogą, która nada odpowiednie ustawienie twoim mięśniom, kościom, organom wewnętrznym... nauczysz się oddychać na nowo, a wtedy poprzez regularną praktykę poczujesz, że Twoja psychika zmienia się na lepsze. Nie walczysz, nie oceniasz, cieszysz sie małym rzeczami. Twoje postawa się zmieni odsłaniając serce w fizycznym i psychicznym znaczeniu.


 Black Dress New Collection Agi Jensen Design SS2015
Bots  Steve Madden
Sunglasses Ray Ban
Accesorizes Anna Krystyniak, Ala Nago

Teraz przekręćcie się na prawy bok, połóżcie lewą rękę na biodrze tak, aby odsłonić serce (tymi słowami zawsze kończę praktykę jogi).