10/20/2014

AGI JENSEN DESIGN TO NIE TYLKO FASHION, TO TAKŻE LIFE STYLE

Jako projektantka - osoba afirmujaca mój brand swoja twarzą, nazwiskiem, pomysłami, projektami… daję duży wkład samej siebie w wyrazistość mojej firmy. Moje projekty i charakter mojej działalności zawierają dużą cząstkę mnie. Moja marka nie byłaby czytelna i konsekwentna w swoim stylu, gdybym nie była wierna swoim przekonaniom i odczuciom, a podobno jestem odbierana jako ta, która idzie konsekwentnie swoim torem. Dlatego joga, która jest częścią mojego życia ma duży wpływ na moje relacje z ludźmi i twórczość… Na pewno ostatnio zauważyliście zdjęcia (o dziwo) nie fashion, za to fitness, jogowe pojawiające się u mnie na fanpage. Teraz postanowiłam opowiedzieć tym, którzy jeszcze nie rozumieją tego powiązania - moją historię ;)


 Zacznę od jogi, o tym co mi daje, a już dzisiaj o byciu instruktorką.

"A photographer gets people to pose for him. A yoga instructor gets people to pose for themselves"

Od 7 lat jestem instruktorką jogi. Na przestrzeni tych lat praktykowałam różne jej style: hatha, vinyasa, power, dynamic, kończąc na asthanga joga… Uczyłam jej w różnych krajach, na różnych poziomach, w różnych grupach wiekowych, dużych i małych grupach, fitness clubach, hotelach, szkołach, biurach, studiach jogi, aż w końcu w swoim własnym studio… Wszystkie te doświadczenia stworzyły mój własny styl jogi oraz wypracowały pewne zasady. Ten styl ciągle się rozwija i wzbogaca o nowe doświadczenia i wyzwania. Joga tak jak i jej nauczanie jest niekończąncym się procesem… tutaj nie ma określonego celu, tylko ciągła nauka i doświadczanie. Jest to najważniejsza i pierwsza rzecz jaką staram się przekazać ludziom przychodzącym na salę ćwiczeń. Nie da się w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie: Co daje joga, jak i czym jest joga? - odpowiedź będzie przychodziła sukcesywnie, odkrywając coraz to inne jej poziomy. Z każdym oddechem przyjdą nowe doznania, pozytywy, często frustracja, progres i jego brak... kluczem do zdobycia wiedzy i doświadczenia, senda jogi jest PRAKTYKA. Niezbędna tu będzie pokora i cierpliwość.

"Practise, practise and all will come…."


Jeśli chcecie zacząć swoja przygodę z jogą, wskazane jest przyjąć pewne założenia, które pomogą wam zrozumieć istotę praktyki. Streściłam je w paru punktach, przydatnych zarówno poczatkującym jak i praktykującym.

  1. Joga to nie sport - to styl życia. Skoro robisz to regularnie, to zajmuje ona ważne miejsce w twoim życiu, spotykasz tych samych ludzi, dzielących podobne doświadczenia. Przekazywana wiedza jest nie tylko wiedzą techniczną, ale także duchową (nie mówie tu o Bogu i jakiejś konkretnej religii, raczej o energii i postawie życiowej).
  1. Nie porównuj się do osób silniejszych, bardziej rozciągniętych, itp… Nie konkuruj, jesteś tylko Ty i Twój oddech.               
"I am not perfect and that's okay"

  1. Skoncentruj się, nie przeszkadzaj innym, zachowuj sie jakby nie było Cię w sali. Wszelkie pytania zadawaj przed lub po zajęciach. Nie zwracaj uwagi na świat zewnętrzny. Panuj nad tym co działa irytująco na Twoje zmysły… światło, temperatura, zapach, muzyka… postaraj się kontrolować negatywne emocje, poprzez tylko pozytywne odczucia. To co irytuje Ciebie, dla innych może być pozytywem. Jeśli Cię coś irytuje to znaczy, że gdzieś tkwi problem w Tobie… 
  1. Nie ma jogi bez oddechu….
"Sit still, stop thinking…"
"It's amazing what comes up, when you sit in that silence."

  1. Zaakceptuj zasady obowiazujace u instruktora, albo znajdź takiego, którego styl i zasady Tobie odpowiadaja.
  1. Zaufaj instruktorowi. Jeśli mu nie ufasz Twoja praktyka nigdy nie będzie szczera.
  1. Instruktor jogi nie jest przypadkowo spotkaną osobą, to ktoś kto prowadzi Cię z pełnym zaangażowaniem, przekazuje nie tylko wiedzę, ale również filozofię życia, energię…, love.
  1. Każda czynność powinna być wykonywana zgodnie z poleceniami. Nie protestuj, nie buntuj się… Tylko jeśli masz problemy zdrowotne powiedz o tym instruktorowi. Każde ustawienie dłoni, stopy, wzroku… ma duże znaczenie…
"Ból jest ceną, którą płacisz za siłę….."
"Ból, który czujesz dzisiaj, będzie siłą którą będziesz czuł jutro."

  1. Podczas sesji jogi mogą pojawić się negatywne odczucia, wywołane własną niemocą, bólem, wewnętrznym niepokojem, itd… Oddychaj i pozwól im odejść… zaufaj swojemu instruktorowi. Z czasem, z praktyką wyzbędziesz się tych odczuć.

Joga i jej praktyka to najlepsza rzecz jaką spotkałam na mojej drodze, jest nieodłączną częścią mojego życia. Wszystkich zachęcam i życzę relacji taką jaką ja z nią mam. Finalnie doświadczycie samych pozytywnych efektów, będziecie witalni, zdrowi, przepełnieni dobrą energią. Do jednych przyjdą efekty natychmiast inni będą musieli czekać na nie bardzo długo. Joga to siła, elastyczność, piękniejsze ciało, moc kontroli swojego ciała i oddechu, kontola tego co jemy, lepszy sen, itd, itd... ;) Bardzo zachecam…


Aktualnie posiadam własne, kameralne studio jogi. Od 3 lat (od tylu jestem w Polsce) praktykują u mnie 4 grupy Pań i Panów ;) Jeśli macie ochotę dołączyc do Agi Yoga Studio napiszcie do mnie a.jensen@agijensen.com.